Stormbox II experimental installation

Lebring (Austria)

Niezawodny partner w zarządzaniu wodą deszczową

Budowa nowego supermarketu w miejscowości Lebring w Austrii wymagała zainstalowania systemu rozsączajacego. Firma budowlana nie miała dużego doświadczenia w tej dziedzinie i dlatego zwróciła się do Pipelife Austria. Pipelife zajęła się przygotowaniem oferty ilościowej, dostarczyła wszystkie materiały bezpośrednio na plac budowy i wyjaśniła, jak zainstalować system na miejscu. Na tak konkurencyjnym rynku usługa ta miała decydujące znaczenie.

Zarządzanie wodą deszczową jest tematem ważnym z ekologicznego punktu widzenia i coraz więcej deweloperów dostrzega potrzebę rozwiązania kwestii “gdzie odprowadzać wodę deszczową”. Dotyczy to również nowego supermarketu, który od 1 października jest w budowie w Lebring. Zgodnie z planem woda deszczowa spadająća na dach i parking, miała być odprowadzana do odpowiednio dużego systemu. Jednak Heimo Zitz, kierownik budowy z Süd West Bau, który był odpowiedzialny za projekt, oraz jego zespół nie mieli zbyt dużego doświadczenia w budowie takiego systemu, dlatego też na długo przed rozpoczęciem prac zwrócił się do doradcy klienta w Pipelife Austriaz prośbą o wsparcie.

Projektowanie i bezpośrednia dostawa

Korzystając ze specyfikacji projektu, inżynierowie z Pipelife określili wymagania materiałowe. Dla objętości infiltracji wynoszącej 36 m3 przewidziano 168 skrzynek Raineo® Stormbox, 42 płyty podstawowe i 2 studzienki inspekcyjne. Realizacja projektu została opóźniona ze względu na COVID-19. Budowa rozpoczęła się 1 października 2020 roku, a skrzynki Stormbox zostały zainstalowane 14 października. Firma Pipelife dostarczyła wszystkie materiały wraz z akcesoriami takimi jak geowłóknina i rury kanalizacyjne bezpośrednio na plac budowy ze swojego biura handlowego w Grazu.

Zadowolenie klienta

Kierownik budowy był pod dużym wrażeniem kompleksowej obsługi ze strony Pipelife. Heimo Zitz stwierdził:

"Ludzie z Pipelife są po prostu dobrzy w tym, co robią, planowanie i doradztwo było fantastyczne. A fakt, że pokazali nam, na co zwracać uwagę podczas instalacji systemu na miejscu, jest oznaką najwyższej klasy usług. Istnieją inne firmy, które dostarczają produkty do zagospodarowania wody deszczowej, ale partner, na którym można polegać, jest w tych czasach ważniejszy niż kiedykolwiek.”